Rejs Amsterdam – Świnoujście

Rejs etapowy na Islandię. Rejsy stażowe na wodach pływowych. Rejsy morskie.Rejs z Amsterdamu do Świnoujścia jest już ostatnim etapem naszej wyprawy na Islandię. Chociaż ten etap odbędzie się w zasadzie bardzo blisko stąd, to ma i tak wiele do zaoferowania. Trasa przebiega między innymi przez należący do strefy wolnocłowej Helgoland, składający się z dwóch wysp. Są one świetnym przykładem oddziaływania fal morskich – podobno jeszcze w XI wieku powierzchnia Helgolandu (będącego wówczas tylko jedną wyspą) zajmowała 900 km² – teraz ma raptem około 1,5 km² (źródło: Wikipedia).
Innym miejscem, które warto zobaczyć, jest na pewno Kanał Kiloński. Funkcjonuje on już od końca XIX wieku i zdecydowanie skrócił drogę morską pomiędzy krajami nadbałtyckimi a zachodnią Europą w stosunku do naturalnej drogi przez Cieśniny Duńskie. Kanał, na początku i końcu, posiada zestaw śluz, przed którymi można sobie będzie doskonale uświadomić, że jachty żaglowe są jednak raczej małe…

W trakcie rejsu będzie można zdobyć staż na wodach pływowych, wymagany przez PZŻ na stopień jachtowego sternika morskiego.

Rejs etapowy na Islandię. Rejsy stażowe na pływach. Rejsy morskie.Trasa: 

Amsterdam – Helgoland – Cuxhaven – Kanał Kiloński –  Lubeka – Świnoujście

Termin: 20 – 30 września 2012

Cena: 1690 PLN

Cena zawiera: czarter jachtu, prowadzenie jachtu, opiekę kapitana, szkolenie żeglarskie

Dodatkowe opłaty: 

  • w dniu zaokrętowania zrzutka do kasy jachtowej na wyżywienie, paliwo i opłaty portowe (w zależności od preferencji załogi; proponowana wysokość: 11,00 Euro/dzień; skipper zwyczajowo jest zwolniony z tej opłaty); kasa jachtowa jest rozliczana po rejsie;
  • ubezpieczenie NNW;
  • dojazd (proponujemy linie lotnicze – pomożemy znaleźć tanie połączenia).

Jacht: jacht klasy Rubin s/y Sharki (to szybki jacht wyprawowy typu slup, zapewniający bezpieczną i wygodną żeglugę). Więcej informacji można znaleźć tutaj: (kliknij).


Powyższa oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego czy też prawa handlowego. Podane ceny oraz inne parametry usług, jak np. trasa rejsu, mogą ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od nas, jak np. zmiana kursu euro, niekorzystne warunki meteorologiczne w trakcie rejsu, itp.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Share |