Rejs Irlandia – Szkocja

Rejs szkockiTym razem zapraszamy na niesamowity rejs przez wody wyżynnej, wietrznej i zachwycającej krajobrazami Szkocji. Ta wyprawa powinna spodobać się entuzjastom prawdziwej whisky single malt, odważnym konsumentom nietypowych potraw (takich jak haggis z owczego żołądka), miłośnikom starych zamków, koneserkom męskich kolan, no i oczywiście poszukiwaczom mitycznych stworzeń, do których można chyba zaliczyć słynnego potwora z Loch Ness.

Nasz znajomy Szkot powiedział nam, że jego hobby to fotografowanie szkockich zamków. Dzięki niemu mamy zresztą zdjęcie Breachacha i Taymouth Castle (na stronie).  Chociaż mieszka w Szkocji od urodzenia, a jest w wieku naszych dziadków, do tej pory udało mu się uchwycić na zdjęciach dopiero połowę z nich. Jak twierdzą autorzy strony www.zamki-szkocji.com, rzeczywiście  Szkocja jest unikalna, jeśli wziąć pod uwagę ilość historycznych budowli (około 2000) na niewielkim terenie.

Rejs szkockiRejs będzie przebiegał między innymi przez Kanał Kaledoński. Jak można przeczytać na stronie Wikipedii, liczy on sobie 107 kilometrów; na jego trasie leży kilka jezior, między innymi właśnie słynne jezioro Loch Ness. Dodatkową atrakcją Kanału Kaledońskiego są niewątpliwie mosty, akwedukty i… dwadzieścia dziewięć śluz.

W trakcie rejsu będzie można zdobyć staż na wodach pływowych, wymagany przez PZŻ na stopień jachtowego sternika morskiego.

Trasa: DublinBelfastPort EllenCrinan (Corryvreckan)Kanał KaledońskiInvernessAberdeenEdynburg

Termin: 26 maja – 08 czerwca 2012

Cena: 2190 PLN

Cena zawiera: czarter jachtu, prowadzenie jachtu, opiekę kapitana, szkolenie żeglarskie

Dodatkowe opłaty: 

  • w dniu zaokrętowania zrzutka do kasy jachtowej na wyżywienie, paliwo i opłaty portowe (w zależności od preferencji załogi; proponowana wysokość: 11,00 Euro/dzień; skipper zwyczajowo jest zwolniony z tej opłaty); kasa jachtowa jest rozliczana po rejsie;
  • ubezpieczenie NNW;
  • dojazd (proponujemy linie lotnicze – pomożemy znaleźć tanie połączenia).

Jacht: jacht klasy Rubin s/y Sharki (to szybki jacht wyprawowy typu slup, zapewniający bezpieczną i wygodną żeglugę). Więcej informacji można znaleźć tutaj: (kliknij).


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Szkocji, autorstwa Charlesa Hendersona:

Powyższa oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego czy też prawa handlowego. Podane ceny oraz inne parametry usług, jak np. trasa rejsu, mogą ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od nas, jak np. zmiana kursu euro, niekorzystne warunki meteorologiczne w trakcie rejsu, itp.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Share |