Najczęściej zadawane pytania

Zdjęcie ze strony domrybaka.comObóz żeglarski dla młodzieży w Nowej Pasłęce pozwoli Waszym dzieciom odpocząć, zdobyć umiejętności i uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych, aktywnie spędzić wolny czas i zawrzeć mnóstwo przyjaźni.

Dokładną ofertę obozu żeglarskiego dla młodzieży znajdziecie tutaj (kliknij).

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące obozu żeglarskiego dla młodzieży w Nowej Pasłęce. Jeśli nie znajdziesz tam informacji, których szukasz, prosimy o kontakt (kliknij).

Dla kogo przeznaczony jest ten obóz żeglarski?

Nasz obóz żeglarski w Nowej Pasłęce przeznaczony jest dla młodzieży od 12 do 18 roku życia. Jednym z głównych zadań tego obozu jest szkolenie żeglarskie – zapraszamy osoby, które chcą zdobyć umiejętność prowadzenia jachtu żaglowego. Na koniec obozu zostanie przeprowadzony egzamin, w trakcie którego będzie można zdobyć uprawnienia żeglarza jachtowego. Dodatkowo, osoby chętne będą miały możliwość uzyskania w trakcie obozu stopnia sternika motorowodnego.

Jak będzie wyglądał podział na załogi?

Uczestnicy zostaną podzieleni na załogi z uwzględnieniem grupy wiekowej. Oznacza to, że w załodze jednocześnie będą przebywać uczestnicy w wieku 12-14 lat lub w wieku 15-18 lat. Oczywiście, jeśli zaistnieje taka potrzeba, weźmiemy pod uwagę prośby uczestników co do podziału na załogi.

Gdzie będą zakwaterowani uczestnicy?

Obóz żeglarski w Nowej Pasłęce. Zdjęcie ze strony domrybaka.comUczestnicy w trakcie obozu zakwaterowani będą w hotelu Dom Rybaka w Nowej Pasłęce. Hotel zapewnia pokoje 2-4 osobowe. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z prysznicem i telewizor. Zapraszamy na stronę internetową hotelu: www.domrybaka.com.

Czy wyżywienie uczestników jest wliczone w cenę?

Oczywiście, wyżywienie uczestników jest wliczone w cenę. Wyżywienie obejmuje trzy pełnowartościowe posiłki (śniadanie, obiad, kolację), przygotowywane przez profesjonalne kucharki hotelowej restauracji.

Obóz żeglarski dla młodzieży w Nowej Pasłęce.Gdzie dokładnie znajduje się obóz?

Obóz znajduje się w Nowej Pasłęce. Uczestnicy będą mieszkać w hotelu Dom Rybaka. Pod samym hotelem znajduje się przystań, gdzie cumują nasze jachty szkoleniowe.

Dom Rybaka położony jest pomiędzy rzeką Pasłęką i Zalewem Wiślanym. Zapraszamy do zapoznania się z mapą (kliknij).

 Obóz żeglarski dla młodzieży w Nowej Pasłęce.Czy trzeba umieć żeglować, żeby wziąć udział w obozie?

Uspokajamy – nie są potrzebne ani wiedza, ani doświadczenie żeglarskie. Nasi instruktorzy przeprowadzą szkolenie teoretyczne i praktyczne na stopień żeglarza jachtowego zgodnie z systemem szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego.

Wszyscy uczestnicy w trakcie obozu zdobędą odpowiednią wiedzę i umiejętności do prowadzenia jachtu żaglowego po wodach śródlądowych. Na koniec obozu osoby chętne będą miały możliwość wzięcia udziału w egzaminie na stopień żeglarza jachtowego.

Obóz żeglarski dla młodzieży w Nowej Pasłęce.Jakie uprawnienia posiada żeglarz jachtowy?

Osoba, która po odbytym szkoleniu zdecyduje się podejść do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego i ukończy go z wynikiem pozytywnym, otrzyma patent żeglarza jachtowego. Patent żeglarza jachtowego, przyznawany przez Polski Związek Żeglarski, upoważnia do:

  • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych;
  • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 8,5 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Jakie uprawnienia posiada sternik motorowodny?

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w dodatkowym szkoleniu na stopień sternika motorowodnego, na koniec obozu będą miały możliwość uczestniczenia w egzaminie na stopień sternika motorowodnego. Patent sternika motorowodnego, przyznawany przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, upoważnia do:

  • prowadzenia jachtów motorowych z silnikiem o mocy 60 KW po wodach śródlądowych;
  • prowadzenia jachtów motorowych z silnikiem o mocy 60 KW po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Jakie atrakcje w trakcie obozu zapewnia organizator?

Obóz żeglarski dla młodzieży w Nowej Pasłęce.W cenie obozu znajduje się szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. Szkolenie odbędzie się na jachtach kabinowych, przystosowanych do pływania po wodach Zalewu Wiślanego. Zapewniamy także wieczorne ogniska szantowe i niedzielną wycieczkę do parku wodnego w Braniewie. Oprócz tego uczestnicy wezmą udział w rejsie po Zalewie Wiślanym, w trakcie którego będą mogli zobaczyć, jak wygląda żegluga nocna i życie na jachcie. W trakcie tego rejsu uczestnicy zakwaterowani zostaną na jachtach (wszystkie nasze jachty posiadają wygodne koje, toalety i kuchenki gazowe).

Przypominamy, że w cenie obozu znajduje się również zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu Dom Rybaka, transport z Elbląga oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Za dodatkową opłatą uczestnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniu na stopień sternika motorowodnego.

Na jakich jachtach odbędzie się szkolenie żeglarskie?

Szkolenie żeglarskie na stopień żeglarza jachtowego odbędzie się na jachtach kabinowych, jakie można często spotkać na Mazurach. Te jachty to Mors, Janmor 25 i Bor 780. Wszystkie jachty są w bardzo dobrym stanie technicznym, spełniają wymogi bezpieczeństwa do żeglugi po Zalewie Wiślanym. Wszystkie jachty wyposażone są w sprawne silniki przyczepne, oświetlenie nawigacyjne, kamizelki ratunkowe, radio VHF. Dodatkowo na każdym jachcie znajduje się toaleta.

Posiadamy wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych   Marszałka województwa podlaskiego nr 07/12 z 1 czerwca 2012.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Share |