Najczęściej zadawane pytania

Zdjęcie ze strony domrybaka.comSzkolenie na stopień żeglarza jachtowego w Nowej Pasłęce nie tylko pozwoli Wam odpocząć, ale też zdobyć umiejętności i uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych.

Dokładną ofertę szkolenia na stopień żeglarza jachtowego znajdziecie tutaj (kliknij).

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące szkolenia na stopień żeglarza jachtowego w Nowej Pasłęce. Jeśli nie znajdziesz tam informacji, których szukasz, prosimy o kontakt (kliknij).

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie żeglarskie?

Nasze szkolenie żeglarskie w Nowej Pasłęce przeznaczone jest dla osób powyżej 18 roku życia. Zapraszamy osoby, które chcą zdobyć umiejętność prowadzenia jachtu żaglowego. Na koniec obozu zostanie przeprowadzony egzamin, w trakcie którego będzie można zdobyć uprawnienia żeglarza jachtowego. Dodatkowo, osoby chętne będą miały możliwość uzyskania w trakcie obozu stopnia sternika motorowodnego.

Gdzie będą zakwaterowani uczestnicy?

Obóz żeglarski w Nowej Pasłęce. Zdjęcie ze strony domrybaka.comUczestnicy w trakcie szkolenia będą zakwaterowani na jachtach kabinowych. Istnieje także możliwość wykupienia miejsca noclegowego w hotelu Dom Rybaka w Nowej Pasłęce. Hotel zapewnia pokoje 2-4 osobowe. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z prysznicem i telewizor. Zapraszamy na stronę internetową hotelu: www.domrybaka.com.

Czy wyżywienie uczestników jest wliczone w cenę?

Wyżywienie uczestników  nie jest wliczone w cenę. Można jednak wykupić posiłki w hotelu Dom Rybaka. Wyżywienie to obejmuje trzy pełnowartościowe posiłki (śniadanie, obiad, kolację), przygotowywane przez profesjonalne kucharki hotelowej restauracji.

Obóz żeglarski dla młodzieży w Nowej Pasłęce.Gdzie dokładnie odbywa się kurs?

Kurs odbędzie się w Nowej Pasłęce. Uczestnicy będą mieszkać i szkolić się na jachtach kabinowych, które na co dzień cumują w przystani, znajdującej się pod hotelem Dom Rybaka.

Dom Rybaka położony jest pomiędzy rzeką Pasłęką i Zalewem Wiślanym. Zapraszamy do zapoznania się z mapą (kliknij).

 Obóz żeglarski dla młodzieży w Nowej Pasłęce.Czy trzeba umieć żeglować, żeby wziąć udział w szkoleniu?

Uspokajamy – nie są potrzebne ani wiedza, ani doświadczenie żeglarskie. Nasi instruktorzy przeprowadzą szkolenie teoretyczne i praktyczne na stopień żeglarza jachtowego zgodnie z systemem szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego.

Wszyscy uczestnicy w trakcie kursu zdobędą odpowiednią wiedzę i umiejętności do prowadzenia jachtu żaglowego po wodach śródlądowych. Na koniec obozu osoby chętne będą miały możliwość wzięcia udziału w egzaminie na stopień żeglarza jachtowego.

Obóz żeglarski dla młodzieży w Nowej Pasłęce.Jakie uprawnienia posiada żeglarz jachtowy?

Osoba, która po odbytym szkoleniu zdecyduje się podejść do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego i ukończy go z wynikiem pozytywnym, otrzyma patent żeglarza jachtowego. Patent żeglarza jachtowego, przyznawany przez Polski Związek Żeglarski, upoważnia do:

  • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych;
  • prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym, o długości całkowitej kadłuba do 8,5 m, po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Jakie uprawnienia posiada sternik motorowodny?

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w dodatkowym szkoleniu na stopień sternika motorowodnego, na koniec kursu będą miały możliwość uczestniczenia w egzaminie na stopień sternika motorowodnego. Patent sternika motorowodnego, przyznawany przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, upoważnia do:

  • prowadzenia jachtów motorowych z silnikiem o mocy 60 KW po wodach śródlądowych;
  • prowadzenia jachtów motorowych z silnikiem o mocy 60 KW po wodach morskich, w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Co zapewnia organizator?

Obóz żeglarski dla młodzieży w Nowej Pasłęce.W cenie kursu znajduje się szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. Szkolenie odbędzie się na jachtach kabinowych, przystosowanych do pływania po wodach Zalewu Wiślanego. Oprócz tego uczestnicy wezmą udział w rejsie po Zalewie Wiślanym, w trakcie którego będą mogli zobaczyć, jak wygląda żegluga nocna. Zapewniamy zakwaterowanie na jachtach (wszystkie nasze jachty posiadają wygodne koje, toalety i kuchenki gazowe).

Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia i noclegów w hotelu Dom Rybaka.

Przypominamy, że w cenie kursu znajduje się także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Za dodatkową opłatą uczestnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniu na stopień sternika motorowodnego.

Na jakich jachtach odbędzie się szkolenie żeglarskie?

Szkolenie żeglarskie na stopień żeglarza jachtowego odbędzie się na jachtach kabinowych, jakie można często spotkać na Mazurach. Te jachty to Mors, Janmor 25 i Bor 780. Wszystkie jachty są w bardzo dobrym stanie technicznym, spełniają wymogi bezpieczeństwa do żeglugi po Zalewie Wiślanym. Wszystkie jachty wyposażone są w sprawne silniki przyczepne, oświetlenie nawigacyjne, kamizelki ratunkowe, radio VHF. Dodatkowo na każdym jachcie znajduje się toaleta.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Share |